Szczegółowa konfiguracja programu Outlook Express 6

Szczegółowa konfiguracja programu "Outlook Express 6"

1) Z menu "Narzędzia" wybieramy pozycję "Konta".

2) W oknie "Konta internetowe" klikamy "Dodaj" i wybieramy opcję "Poczta".

4) Podajemy swoje imię i nazwisko jako nazwę wyświetlaną. Klikamy "Dalej"
5) Podajemy swój adres poczty zgodny z ustalonym schematem (tj. imie.nazwisko@zut.edu.pl). Klikamy "Dalej".
6) Wybieramy typ serwera poczty wychodzącej - "IMAP" lub "POP3".
Wybierając serwer typu POP odebranie korespondencji elektronicznej jest jednoznaczne z jej przeniesieniem (usunięciem z serwera) na dysk lokalny komputera na którym pracujemy. Poczta odebrana przez serwer POP nie jest już dostępna przy pomocy interfejsu www. Wybierając serwer IMAP cała nasza poczta jest trzymana na serwerze uczelnianym i jest osiągalna z dowolnego komputera z dostępem do sieci Internet.

"Serwer poczty przychodzącej (POP3, IMAP)" oraz "Serwera poczty wychodzącej (SMTP)" to "mail.zut.edu.pl". Klikamy "Dalej".

7) W polu "Nazwa konta" podajemy swój unikalny login od konta uczelnianego. Poniżej wpisujemy hasło. Klikamy "Dalej" i "Zakończ".

8) W oknie "Konta internetowe" przechodzimy do zakładki "Poczta" zaznaczamy utworzone konto uczelniane i klikamy "Właściwości".

9) W zakładce "Serwery" zaznaczamy pole "Serwer wymaga uwierzytelnienia" i klikamy "Ustawienia". W ustawieniach powinno być zaznaczone pole "Użyj tych samych ustawień co mój serwer poczty przychodzącej".

10) W zakładce "Zaawansowane" wybieramy szyfrowanie ssl dla serwera poczty wychodzącej i przychodzącej. Klikamy "OK", w oknie "Konta internetowe" klikamy "Zamknij"

Program pocztowy jest gotowy do obsługi poczty w domenie "zut.edu.pl".

1) Z menu "Narzędzia" pozycję "Reguły Wiadomości" a w niej "Poczta..."
W polu "Wybierz warunki dla tej reguły:" wybieramy pozycję "Kiedy w polu Temat znajdują się określone wyrazy". w polu "Wybierz akcje dla tej reguły:" wybieramy "Przenieś ją do folderu".

4) W polu "Opis reguł (kliknij podkreśloną wartość, aby ją edytować)" klikamy "znajdują się określone wyrazy".

5) W nowym oknie wpisujemy określoną frazę jako "[SPAM]" i przyciskamy "Dodaj". Potem klikamy "OK"

6) W polu "Opis reguł (kliknij podkreśloną wartość, aby ją edytować)" klikamy "folderu".

Klikamy na "Nowy folder" i wpisujemy nazwę folderu gdzie chcemy przenosić niechcianą pocztę (np. SPAM). Następnie wybieramy utworzony poprzednio folder i klikamy "OK".
7) W oknie "Nowa reguła poczty" uzupełniamy ostatnie pole "Nazwa reguły". Nazwa jest dowolna, np. "spam zut". Klikamy "OK".

Od tej pory, każda poczta przychodząca zawierająca w temacie wiadomości "[SPAM]" zostanie automatycznie przeniesiona do wyznaczonego wcześniej folderu.